Zgon w miejscu zamieszkania


W pierwszej kolejności trzeba wezwać lekarza. Jeżeli zgon nastąpił w nocy należy poinformować lekarza z Nocnej Opieki Lekarskiej (NOL), który stwierdzi zgon i wystawi kartę zgonu.

Gdy Państwo będą w posiadaniu dokumentu wystawionego przez lekarza należy poinformować Zakład Pogrzebowy Raj przez kontakt całodobowy 502-626-236, który przewiezie ciało Osoby Zmarłej do naszej chłodni. Po przyjeździe pracownicy udzielą Państwu szczegółowych wskazówek i informacji odnośnie dalszego postępowania oraz pozostawią broszurę informacyjną z listą dokumentów potrzebnych do organizacji pochówku.

Zgon w szpitalu lub hospicjum


Po informacji o zgonie i o możliwości odbioru Osoby Zmarłej należy wezwać Zakład Pogrzebowy Raj przez kontakt całodobowy 502-626-236 który przewiezie ciało Osoby Zmarłej do naszej chłodni. Kartę zgonu wystawia lekarz stwierdzający zgon. Następnie udają się Państwo osobiście po odbiór dokumentu. Wszystkich szczegółowych wskazówek i informacji odnośnie dalszego postępowania udzielimy telefonicznie, na wcześniej umówionym spotkaniu w naszym biurze lub w innym dogodnym dla Państwa miejscu.

Inne przyczyny zgonu


W przypadku śmierci nagłej lub tragicznej, której okoliczności bada prokuratura, prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny pod całodobowym numeren telefonu 502-626-236 w celu udzielenia informacji o dalszym postępowaniu i niezbędnych dokumentach.

Zasiłek pogrzebowy


Zakład Pogrzebowy Raj oferuje Państwu rozliczenie bezgotówkowe w ramach zasiłku pogrzebowego, który na dzień dzisiejszy wynosi 4000 złotych.

Przygotowywujemy za Państwa wszystkie potrzebne dokumenty do otrzymania zasiłku pogrzebowego z ZUS, KRUS, MSWiA, WBE. Dzięki upoważnieniu zasiłek pogrzebowy może zostać przelany na konto Zakładu Pogrzebowego Raj. Od końcowej kwoty za uroczystość pogrzebową odejmujemy pełną kwotę zasiłku pogrzebowego.